شهید غلامرضا علیرضاپور

مختصر از گذشته زندگی شهید

شهید در ابتدای انقلاب با همرزمان خود تشکیل کمیته دادند که برای حفظ نظم منطقه بوده و سپس وارد جهاد سازندگی شد و کار خود را با روستاییان اطراف و باز کردن نهر و جوی‌های آبیاری شروع کرده تا اینکه جنگ تحمیلی فرا رسید و آمادگی خود را برای جبهه جنگ در دارخوین با بعثیون عراق اعلام داشت و با آنها به مقابله پرداخت. در همین جبهه به شهادت رسید. پدر شهید از روستاییان بهبهان بوده و با حقوق روزانه ۴۲ ریال شاغل در شرکت نفت بوده و با زندگی در چادر زندگی سخت و پر رنجی را سپری کرد.

 تاریخ و نوع حادثه

در تاریخ ۵/۷/۱۳۶۰ در جبهه دارخوین بر اثر اصابت گلوله به ناحیه سر به شهادت رسید. پس از ۲۴ ساعت به منطقه حمل، و  مورد تشییع و تدفین قرار گرفت.

زندگینامه شهید غلامرضا علیرضاپور

بسم الله الرحمن الرحیم

شهید غلامرضا علیرضاپور فرزند محمد قلی در سال ۱۳۳۷ در شهر آغاجاری در خانواده‌ای مذهبی و متدین دیده به جهان گشود. دوران کودکی را در محیطی تربیتی پرورش یافت و با فضائل نیک اخلاقی آشنا گردید. افراد خانواده را به کارهای نیک هدایت و دوستان را به راه راست رهنمون می‌نمود. رابطه‌اش با والدین بسیار مهربان و با فروتنی بسیار با آنها برخورد میکرد. دوره تحصیلی ابتدایی و راهنمایی را با موفقیت گذراند و وارد دوره دبیرستان شد و موفق به اخذ دیپلم گردید. با پیروزی انقلاب اسلامی وارد جهاد سازندگی شد و بعنوان جهادگر به انجام وظیفه پرداخت. وی با آغاز جنگ تحمیلی از طریق جهاد سازندگی آغاجاری بعنوان جهادگر به جبهه های نبرد اعزام شد.

شهید غلامرضا علیرضاپور ضمن فداکاری و ایثارگری فراوان در تاریخ ۱۳۶۰/۰۷/۰۵ در منطقه عملیاتی دارخوین به فیض شهادت نائل آمد.

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد

برای دریافت تصویر در اندازه اصلی روی عکس کلیک کنید

برای دریافت تصویر در اندازه اصلی روی عکس کلیک کنید

برای دریافت تصویر در اندازه اصلی روی عکس کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *