شهید هوشنگ مطوری

فرازی از وصیت نامه پاسدار شهید هوشنگ مطوری

اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمدا رسول الله و اشهد ان علی ولی الله

وصیت نامه اینجانب هوشنگ مطوری فرزند عوض به شماره شناسنامه ۴

با درود بی پایان به آقا امام زمان و باسلام بر نائب بر حق او امام خمینی و درود و سلام بیکران بر شهیدان از صدر اسلام تا شهیدان گلگون کفن جنگ تحمیلی و درود بر پدر و مادرانی که فرزندان خود یعنی پاره از تن خود را به جبهه های حق علیه باطل می فرستند

ای برادران و خواهران، دنیا را بر آخرت انتخاب نکنید که رسول خدا می‌فرماید، پس دنیا را برای معاد و حیات اخروی خویش به کار بگیرید. (الدنیا مزرعه الاخره). بر همه شما باد که صمیمانه و خالصانه پیروی از امام که اطاعت از امام فرمان خداست. همانطوری که در قرآن آمده است (اطیعوالله و اطیعوالرسول و اولی الامر منکم) تنها امید امام به خدا و شماست امام را دریابید و مبادا از بیعت با حضرت علی سرباز زنید که به یادآورید سرنوشت مردم کوفه و بی وفایی‌شان و شکست‌شان را.

از همه شما ملت شهید پرور می‌خواهم که از روحانیت متعهد مسئول پیروی کنید. چرا که چراغ راه و راهنمایی هستند که ما را به هدف نزدیکتر می‌سازند. اگر می‌خواهید به هدف برسید و غلبه همگی شما جهت رسیدن به هدف می‌تپد راه روحانیت را تنها نگذارید که یا از قافله انسانیت عقب می‌مانید، یا به جلوتر می‌روید، که هر دو برابر با نابودی شماست. در تمام مسائل بکوشید و مسئولین را یار و یاور باشید و کمتر مشکلات را به رخ بکشید، که خدا شاهد است، همگی مسئولید برای آنها محرم راز باشید. نه خودتان برملا کننده مشکلات و کمبودها باشید.

برادران و خواهران، سفارش باد شما را به روی آوردن به قرآن. که آن را بخوانید که سعادت آن در تفکر و تعقل در آیات قرآن می‌باشد و به آن عمل کنید چون که دشمنان ما از قرآن خیلی می‌ترسند و همیشه جهانخواران سعی داشتند قرآن را از میان ما مسلمانان بردارند چون قرآن راه سعادت را پیش روی ما می‌گذارد و از خواهران گرامی می‌خواهم که حجاب خود را حفظ کنید. چون بی‌حجابی یک عمل شیطانی و ضد خدا و پیامبر و امامان است. و از کلیه برادران و خواهران حزب الله می‌خواهم به پاس خون شهدا هم که شده جلوی بی حجابی را بگیرند.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

زندگینامه شهید هوشنگ مطوری

بسم الله الرحمن الرحیم

شهید هوشنگ مطوری فرزند عوض در سال ۱۳۴۵ در شهر آغاجاری در خانواده‌ای مذهبی و متدین دیده به جهان گشود. دوران کودکی را در محیطی تربیتی پرورش یافت و با فضائل نیک اخلاقی آشنا گردید. افراد خانواده را به کارهای نیک هدایت و دوستان را به راه راست رهنمون می‌نمود. رابطه‌اش با والدین بسیار مهربان و با فروتنی بسیار با آنها برخورد میکرد. وی پس گذراندن دوره تحصیلی ابتدایی و راهنمایی در کنار پدر خود مشغول بکار شد با پیروزی انقلاب وارد سپاه شد و بعنوان پاسدار به خدمت و انجام وظیفه پرداخت. وی با آغاز جنگ تحمیلی از طریق سپاه پاسداران آغاجاری به جبهه های نبرد اعزام شد.

شهید هوشنگ مطوری ضمن فداکاری و ایثارگری فراوان در تاریخ ۱۳۶۴/۱۱/۲۸ در منطقه عملیاتی فاو به فیض شهادت نائل آمد.

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد

برای دریافت تصویر در اندازه اصلی روی عکس کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *