جاويدالاثر علي يار همتيان لركي

زندگی‌نامه جاويدالاثر علييار همتيانلركي

   جاويدالاثر علي يار همتيان لركي در ششم مرداد ماه سال ۱۳۱۲ در خانواده اي محروم و كشاورز در رامهرمز به دنيا آمد. از همان كودكي در دامن مادري مهربان و پدري متديّن رشد كرد. هنوز به سنّ تكليف نرسيده بود كه با علاقه شروع به نماز خواندن كرد. ايشان از ده سالگي به كار كشاورزي مشغول شد و براي تأمين معيشت خانواده از هيچ كار دشواري روي گردان نبود.

   وي در سال ۱۳۴۵ با پيروي از سنّت نبوي اقدام به تشكيل خانواده نمود. ثمره اين پيوند۶ فرزند است كه هر كدام ادامه دهنده راه اين شهيد بزرگوار و يادآور جوانمردي و رشادت اويند. بعد از ازدواج و براي تأمين مخارج سنگين زندگي در كنار كار كشاورزي به عنوان كمك راننده مشغول به كار شد و به خاطر استعداد و تلاش بي وقفه موفق به اخذ گواهي نامه شد. او قبل از انقلاب به عنوان راننده در شركت فجر اهواز مشغول به كار گرديد؛ اين شركت با شروع انقلاب به جهاد سازندگي واگذار شد. او در اين نهاد انقلابي با عشق و علاقه ي كم نظير به فعاليت پرداخت و خدمت در جهاد سازندگي را عبادت مي دانست. اين جهادگر مخلص با سختي بسيار، آب سالم و ديگر مايحتاج روستاييان محروم را به آنها مي رساند.

   با شروع جنگ تحميلي داوطلبانه از طرف جهاد سازندگي به جبهه ها مي رفت و آب آشاميدني و ساير نيازمندي هاي اين عزيزان را تأمين مي كرد، او بارها به خطوط مقدم نبرد در منطقه آبادان و خرمشهر اعزام شد و با شجاعتي كم نظير به نيروهاي ارتش و سپاه ياري مي رساند. سرانجام در تاريخ ۱۹مهرماه سال ۱۳۵۹ (در حالي كه ۲۰ روز بيشتر از آغاز جنگ تحميلي نگذشته بود) پس از تحويل آب آشاميدني رزمندگان در خرمشهر، هنگام بازگشت در جاده ي خرمشهر ـ اهواز به دست نيروهاي دشمن اسير مي گردد و تا كنون خبري از وي به دست نيامده است. يادش گرامي و راهش پر رهرو باد.

            آن سفر كرده كه صد قافله دل همره اوست

            هـر كــجا هست خدايـا بـه سـلامت دارش

برای دریافت در اندازه اصلی روی عکس کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *