شهید عباس کلاه کج

بسم رب الشهدا

زندگینامه پاسدار شهید عباس کلاه کج

برادر عباس کلاه کج در سال۱۳۴۰ از دنیا پر از بلاها بدنیا آمد ولی افتخارآمیز تولد یافت. وی دوران تحصیلاتی خود را در منطقه آغاجاری طی نمود و مراحل درسی خود را در شهر آغاجاری ادامه داد و در همان آغاز سنین کودکی با مادرش انس خوبی گرفته بود. وی در حین تحصیلات به مراسم مذهبی و تشکیلاتی فعالیت چشمگیری داشت اولین نفر بود در اوایل انقلاب بر علیه رژیم طاغوتی مبارزات خود را از سرگرفته بود و در راه پیمایش ها و مراسم سینه زنها فعالیت و شرکت داشت. عباس چون خود مزه تلخ استعافه را کشید بود. همواره رسمی بیشتری داشت که بینوایان کمک کند. عباس هیچوقت شب بدون وضو به بستر نمی رفت پس از پیروزی انقلاب و دوره دبیرستان که با موفقیت کامل و پیرو استعداد سرشار ذهنی پشت سرگذاشت. با همکاری برادران مذهبی به فعالیت های سپاه آشنا گردید و از آنجا که اهداف مالی خود را در سپاه پاسداران متجلی می دید بلافاصله در این نهاد مشغول فعالیت و خدمت شد و در تاریخ سال ۵۹ به عضویت ذخیره سپاه درآمد .

از این زمان مرحله جدیدی از زندگی کوتاه عباس پر ثمر و آغاز گردید و فعالیتهای خدا گونه وی در سپاه به پیشبرد ان کمک فراوانی نمود. برادر عباس کلاه کج با شناخت مسیر پیروز الله آگاهانه در آن گام نهاد و مسیر الهی را به سرعت طی نمود. علمش را با عمل می آموخت و در آموختن آنچه فرا گرفته بود لحظه ای فروگذار نمی کرد. جوانی مخلص و با ایمان و پاکدل بود با قلبی بسیار افتخار آفرین بود عاشقی پاکباخته و فداکار بود. شور و شوق به حدش در به انجام داده انچه در با تنش بود محول می شود خود حاکی از شناختی بود که او نسبت به الله پیدا کرده و بیانگر طغیانی بود که در روح سرکش برافروخته اش نمی گذارد.

قلب پر عطوفت و رفتار گفتار مهر آمیزش جای او را همچون پدری مهربان در میان برادران و خواهراش بازکرده بود و شاید همین مسئله سبب پیوند عمیق در خانواده او شده بود .

شهید عباس کلاه کج در مدت کوتاه فعالیت پر ثمرش چندین بار مشتاقانه به جبهه رفت و دوشادوش برادران رزمنده اش تنها سلاح خود، را بکار گرفت تا دینی را که فکر می کرد خون شهدا ئ اطاعت از اوامر ولی امر امام بر دوش او گذاشته است بانجام رساند ولی باز این مختصر روح والای او را قانع نمی ساخت و لذا یکباره یکماه در جبهه بود و ماموریتی پذیرا شد تا در جبهه به عنوان یک رزمنده به ادای دین بپردازد در حمله های دارخوئین و بستان و حمله بیت المقدس شرکت چشم گیری داشت .

عباس هیچ وقت کاری را که انجام می داد برای دوستانش یا خانواده اش تعریف نمی کرد. همزمان با اوج گیری انقلاب فعالیت او آغاز گشت و با پخش پوسترها و نوار و اعلامیه علیه طاغوت زمان شرکت فعال داشت پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به کمک دیگر برادران محل کمیته ای در مسجد و در کانتینر روبروی شهربانی آغاجاری در آنجا شبها همچون دیگر عزیزان به پاسداری و گشت زنی پرداخت. با شروع جنگ تحمیلی با اینکه در سال چهارم نظری بود عازم جبهه شد و به جبهه دار خوئین جاده اهواز-خرمشهر رفت در تابستان سال۵۹ در سپاه پاسداران رفت و چهار ماه تابستان را در انجا بود .

شهید عباس کلاه کج با وجود اینکه فعالیت و پشتکار دائمی که از خودشان می داد ولی باز هم روح خدا جویش ارضاء نمی شد و همواره در فکر رزمندگان بود تا اینکه در تابستان۶۰ برای مدت چهل روز در جبهه رفت. با آغاز سال تحصیلی جدید به آغاجاری بازگشت و همواره به فعالیت های خود ادامه داد .

بخصوص با عملکرد های منافقین حق قاطعانه برخورد میکرد سهم وافری در آرامش شهر و برپایی مراسم مذهبی به ایام مختلف بعهده داشت در اوایل سال۱۳۶۱ برای آخرین بار رهسپار جبهه شد و با وجود مخالفتهائی که از طرف خانواده و دوستانش و دیگر برادران او می شد اما عزم خود را جزم کرده و راه را انتخاب نموده بود و توصیه ها نتوانستند کوچکترین خللی در تصمیم مقدس او بوجود آوردند.

سفر سوم شهید عباس به سوی معبودش شکل تازه ای داشت؛ اینبار سفارشهای زیادی به والدین و دیگر برادران خود نمود گویا می دانست که دیگر بر نمی گردد. زیرا هر کس به مهمانی خدا می رود نظر به وجه ا… می کند و در آن مقام این جسم خاکی را تحمل این عروج نیست. آری شهید عبای کلاه کج دریانی در جبهه بازی دراز طی  عملیاتی در طلوع بیت المقدس تاریخ ۲۳اردیبهشت ماه۶۱ در جبهه خرمشهر شربت شهادت نوشید و به خیل عظیم شهیدان پیوست و حیات جاوید را برای خود به ارمغان آورد و اجرا جهاد خود را دریافت نمود.

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *